הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי הידברות TV חגים ומועדים חודש אלול
עוד בקטגוריה: חודש אלול מאת: הרב דודי ברוורמן
צפיות : 6835
תגיות : אלול , המלך
הורד  |  MP3  |  שלח לחבר  |  הוספת תגובה
נתקבלו  6 תגובות
זה מדהים, כי עד שהבעש"ט התגלה, אלול היה חודש מפחיד, כמו שאומרים אלול ר"ת אוי לי ואבוי לי. ואז הגיע הבעש"ט, ואחריו תלמידו המגיד ממעזריטש ותלמידו אדמו"ר הזקן - בעל התניא מיסד חסידות חב"ד (שנחשב לנכדו הרוחני של הבעש"ט) במאמר אני לדודי ודודי לי, והביא את המשל של המלך בשדה!!!! ב"ה החסידות אחרי 200 שנה ממשיכה וחודרת לכל עמ"י, וגם מי שלא מחשיב עצמו כחסיד הוא לא שם לב ולאט לאט הוא מדבר כמו חסיד. כי מה עניינה של החסידות, זהו לא חידוש, זה גילוי של עומק התורה = פנמיות התורה, היא מאירה על חיינו, ומחדירה לנו חיות ושמחה בעבודת ה´!!!. כמו שאומרים על ח"י אלול - יום הולדת שני המאורות הגדולים. הבעל שם טוב (תנ"ח) ורבי שניאור זלמן- אדמור הזקן (תק"ה). שחי אלול מכניס חיות בעבודה של אלול. ובעז"ה נזכה כבר למה שאמר המלך המשיח לבעש"ט כשעלה להיכלות עליונים ןשאלו "אימתי קאתי מר"(מתי כבודו בא?) ענה לו מלך המשיח "לכשיפוצו מעינותיך חוצה"!!!!!

יישר כח על ההרצאה, רק להעיר כי המשל על המלך בשדה מובא על ידי רבי שניאור זלמן מליאדי בעל התניא בספרו לקוטי תורה במאמר שמתחיל בד"ה אני לדודי ודודי לי

בס"ד תודה רבה לכם הידברות בכלל וכבוד הרב בפרט. אני כולי התרגשתי והתחזקתי מדבריו המלאפים של כבוד הרב. שנזכה לראות כולם!!! ממש כל עם ישראל בארץ ובחו"ל רחוקים וקרובים חזקים וחלשים את ביאת גואל צדק משיח בן דוד שיתגלה וישלוט ביד רמה על כל העולם וישראל היו למעלה וכל העולם היו תחתינו!!! שנזכה לאחדות ולחזרה בתשובה לכל עם ישראל!!! וזכות כל הצדיקים תגן בעדנו!!! אמן כן יהי רצון!!!

ברורה ונותנת המון כח להמשיך תודה לך דודי שנה טובה לעם ישראלהמלך בשדה
חודש אלול, חודשו האחרון של השנה, מהו כוחו העצום של חודש זה, כיצד אפשר להשתדל ולהשתנות לקראת שנה חדשה וטובה יותר? מהי כוחה של התפילה בימים אלה? מה משמעות המושג "המלך בשדה? הרב ברוורמן עונה על כל השאלות בהרצאה שלפניכם.

עוד מאותו נושא\תכנית

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט